Određene navike je dobro usvojiti u vezi, ali pazite da ne preterujete!

Na listi sastojaka koji čine uravnotežen odnos u paru, komunikacija je na prvom mestu.

Mogućnost razgovora o svemu i osećaj slušanosti jača veze, ljubav i harmoniju. Međutim, da li je dobro detaljno opisati ceo dan? Studija objavljena u Current Psychology 2022. bavila se ovim pitanjem i moraćemo da izvršimo neka prilagođavanja.

Zašto moramo da kvantifikujemo određene predmete da bismo održali ravnotežu u paru?

Posle radnog dana tokom kojeg smo uspeli da se izborimo sa stresom, neskladnim situacijama ili čak smešnim trenucima, prirodno želimo da sve ovo podelimo sa našom boljom polovinom.

Image by cookie_studio on Freepik
Image by cookie_studio on Freepik

Ovo pomaže da pozovemo druge u deo našeg života koji je specifičan za nas i koji zauzima veliki deo našeg vremena.

Prema objašnjenjima psihoterapeuta Kamain Kaur britanskoj verziji Stilista, ovaj stav pomaže u oslobađanju emocija vezanih za posao i jača vezu. Međutim, istovarivanje svega na druge, tokom dana, može dovesti do razvoja negativnih osećanja kao što su ogorčenost ili čak gorčina.

Ovo stoga može ugroziti odnos i ugroziti ravnotežu. „Mora postojati pravična ravnoteža“, prema preporukama Kamain Kaura.

Food photo created by svetlanasokolova - www.freepik.com
Foto by svetlanasokolova, Freepik.com

Kako možemo da pričamo o poslu, a da to ne ometa dobro funkcionisanje para?

Da bismo izbegli kontaminaciju atmosfere naše čahure ljubavi mukama u kancelariji, moramo izbegavati da dozvolimo da posao preuzme sav prostor.

Dakle, da biste pronašli pravu ravnotežu, najbolje je pustiti da se stvari dešavaju prirodno. Stoga se tema mora spontano pokrenuti u trenutku opuštanja, kao što je priprema večere.

Zaista, kada se vratite kući nakon dana napornog rada, cilj je da se isključite kako biste održali emocionalnu ravnotežu.