Reći ćemo vam više.

Svakog leta mnogi od nas prave istu grešku sa kupaćim kostimima. Ali šta je to? Objašnjenje sledi.

Ovo je greška koju svi pravimo sa našim kupaćim kostimima.

Istina je da svakog leta imamo običaj da obilazimo prodavnice u potrazi za savršenim kupaćim kostimom. Želite novine, boje, svežinu…

Međutim, ono što znate, a znamo i mi, jeste da se u vašem ormanu nalazi vaš omiljeni kupaći kostim. A znate i ovo, onaj koji ćete oblačiti svaki dan na odmoru jer se u njemu tako dobro osećate. Međutim, ovo je ozbiljna greška.

Bikini photo created by halayalex - www.freepik.com
foto by halayalex – www.freepik.com

Zaista, nošenje istog kupaćeg kostima nekoliko puta zaredom može izazvati gljivične infekcije, što je doktor Bohbot objasnio u Madame Figaro. „Toplota i vlaga se ne mešaju. Zato kada tamnimo ili kada smo izloženi vrućini dok nosimo mokri kupaći kostim, favorizujemo pojavu mikoza“, otkriva doktorka. Zbog toga je važno i neophodno menjati kupaći kostim posle svake upotrebe, kao i donji veš na kraju krajeva.

Food photo created by haritanita - www.freepik.com
Foto Freepik.com

Dakle, kako pravilno očistiti kupaći kostim?

Zaista, pravilno čišćenje kupaćeg kostima vam stoga omogućava održavanje dobre higijene, ali ne samo to! Ovo takođe produžava njegov životni vek jer kupaći kostim  ima tendenciju da se opusti ili čak ponekad postane tvrd i ultra krut, a guma u njemu zna da se bukvalno otopi.

Nema više ispiranja isključivo vodom! Umesto toga, stavljamo ga u mašinu za pranje veša, birajući delikatan program, kako ga ne bismo oštetili. Idealno je da ga perete na maksimalno 30 ili 40 stepeni. Zatim se suši u hladu, a ne na suncu, jer to može da mu promeni boju i, opet, otopi elastičnu gumu.